Triola

Chomutov - Blatno25. 7. 202019 dní do závodu | Přihlášky
DE EN
 


František Votava - Závody: to je něco, co tu vždycky bylo, je a bude…

 

… a František Votava je jméno, které je napořád spojené s motorsportem.

Neexistují  přesná data, kdy se stal součástí tohoto báječného sportu, ale je jisté, že v  1. závodu do vrchu v Chomutově na trati na Blatno v roce 1975, už byl sportovní komisař.

Vykřesal z ničeho autokros v Kadani, s kolegy vybudovali závodiště, nyní již zaniklé. Jezdil se tam autokros i motokros.

Dělal sportovního komisaře v mnoha disciplínách, ať už ve jmenovaných závodech do vrchu, motokrosu, autokrosu, dělal i motokáry, rallye.

Po vzniku autodromu v Mostě sporťákoval silniční motocykly, trucky, samozřejmě cestovní auta, okruhové motokáry. Byl u světového rekordu na okruhu s tříkolkou v roce 1986.

Byl hybnou silou Svazarmu, pod kterým se pořádaly všechny možné závody,  po roce 1989 byl delegován coby sportovní komisař i na zahraniční závody.

Láskou k motrosportu nakazil celou svojí rodinu a k automobilovým závodům přivedl v roce 1990 svoji dceru Michaelu. Několik let ještě fungoval souběh, kdy jezdil coby komisař na autokrosy a na autodrom do Mostu, a mezitím obrážel republikové závody s Míšou.  V roce 1996 už byla účast s dcerou na závodech do vrchu tak častá, že sporťákování až na výjimky ukončil a dál se věnoval účasti v mistrovství republiky a Evropy v závodech do vrchu.

Dokázal dovést Michaelu k zisku osmi titulů mistryně Evropy v závodech do vrchu a coby mechanik, dopravce a promotér se tomu věnoval 18 sezón.

V motorsportu zanechal výraznou stopu a po 40 letech se na Chomutovský kopec vrací jeho jméno…


A proto si dovolujeme slavnostně oznámit: 

Na počest nedávno zesnulého Františka Votavy, se svolením jeho dcery Mišky, vyhlašujeme v rámci závodu Chomutov - Blatno:

Memoriál Františka Votavy

... Tak už to bude napořád co Triola bude existovat ...!

Za Triola cup Jiří Stránský

 

        


Triola cup 19.8.2015, 11:21 1228x